Dzień Grecki

W maju 2008 r. obchodziliśmy w naszym Gimnazjum Dzień Grecki
Grecja - śródziemnomorski kraj, który ponad 4 tysiące lat temu był centrum kultury i cywilizacji starożytnego świata, został najpierw pokazany w prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez Bartosza Karalusa kl. III D.
Piosenka Eleni w wykonaniu Anny Nowak zamykała pierwszą część programu.
By tradycji Dni Europejskich stało się zadość, i tym razem przygotowano spektakl teatralny. Po raz pierwszy na scenie Gimnazjum zaprezentowano tragedię - "Antygonę" Sofoklesa. Widzowie mogli podziwiać kunszt aktorski Grety Fąki, która w roli Antygony stworzyła prawdziwą kreację. Również Wiktor Borowski, Weronika Szumigała, Jan Sieiński, Marta Siwińska i Jakub Multański pokazali, że obsadzenie ich w rolach bohaterów tragedii nie było przypadkowe.
W Dniu Greckim nie mogło zabraknąć zorby - tańca w wykonaniu uczniów kl. Ia. Jako, że Grecja to ojczyzna Igrzysk Olimpijskich, i w naszym programie pojawiły się elementy sportowe. Mogliśmy podziwiać walki Kick - boxingu oraz Submission Fighting w wykonaniu uczniów, w tym mistrza Polski w wadze do 65 kg - Romana Szymańskiego.
Tańcem zachwycały szkolne zespoły Golden Dreams i Energy Dance, a dużej dawki humoru w prezentowaniu perypetii greckich bogów dostarczył Klub Europejski.
Ten niezwykle udany Dzie Europejski zakończył występ zespołu profesjonalnych muzyków z Agencji Art and Music, dzięki któremu mogliśmy usłyszeć dźwięki fletni Pana.