Dzień Włoski

Zgodnie z panującą tradycją w Gimnazjum im. Rady Europy w Kostrzynie w tym roku szkolnym - kolejnym krajem europejskim zaprezentowanym przez naszych uczniów są Włochy.
Dzień wcześniej - w rocznicę zamachu na Papieża na scenie Gimnazjum zaprezentowany został wzruszający spektakl Karola Wojtyły "Tryptyk Rzymski" w wykonaniu Sióstr Służebniczek z Lubonia.
Do tego uroczystego dnia przygotowywali się wszyscy - omawiając historię, tradycje i zwyczaje Włochów. Zaprezentowano plakaty, prace albumowe. Ściany zdobiły przepiękne maski weneckie.
W pięknej scenografii przedstawiono scenę z dramatu "Romeo i Julia" w wersji oryginalnej jak i w wersjach zabawnych - młodzieżowych. Efektowne tańce włoskie zatańczył niezawodny zespół "Promyk". Występ uświetnili także poznańscy artyści wykonując słynne włoskie pieśni operowe Najmodniejsze tańce współczesne zaprezentował Teatr Tańca Zakręconego również z Poznania. Były także prezentacje włoskich klubów piłkarskich i mecz Polska - Włochy, który jak zawsze cieszy się szczególnym powodzeniem.
Imprezę zaszczycili nasi stali znakomici goście, którym bardzo się podobało i gratulowali i uczniom i nauczycielom znakomitych pomysłów i wysokiego poziomu artystycznego jaki cechuje nasze uroczystości.