"Przeżyjmy to jeszcze raz"

Ważnym wydarzeniem z życia naszego gimnazjum było Święto Szkoły, które w tym roku obchodziliśmy 19 czerwca. Tegoroczną edycję Święta celebrowaliśmy jako festiwal nauki i sztuki pod hasłem „Przeżyjmy to jeszcze raz”. Podczas uroczystości przypomniane zostały najciekawsze wydarzenia mijającego roku szkolnego 2014/2015. Przeżywaliśmy je wspólnie, wywoływały one u nas wiele radości, wzruszenia, a także dumy z sukcesów naszych kolegów i koleżanek.

Autorki scenariusza zadbały o wszystkie szczegóły tego wspaniałego widowiska, a bogata i piękna dekoracja podkreśliła wyjątkowy nastrój tego dnia.

Rok 2014/2015 obfitował w uroczystości szkolne, konkursy przedmiotowe, artystyczne, zawody sportowe, projekty. Młodzież gimnazjalna brała udział w akcjach charytatywnych jako wolontariusze. Była również widoczna w życiu naszego miasta m.in. poprzez udział w uroczystościach patriotycznych upamiętniających Kostrzyniaków. Ale życie w gimnazjum to nie tylko obowiązki i konkursy, ale też radość ze wspólnego spędzania czasu i wspólnej zabawy. Bez wątpienia Samorząd Uczniowski podejmował wiele działań, które uatrakcyjniały nasze życie szkolne.

Dyrektor szkoły przywitał zaproszonych gości, a Karolina Słonina uraczyła nas piosenką Kasi Popowskiej „Przyjdzie taki dzień”, zachwycając jak zwykle swoim nietuzinkowym głosem.

Duży aplauz publiczności wywołała piosenka „Miasto 44”, którą w duecie zaśpiewali Wojciech Zieliński i Ewelina Bulewicz. Równie gorąco przyjęła widownia Bartosza Kozłowskiego, Jakuba Lipczyńskiego oraz Kacpra Muszyńskiego, którzy przedstawili skecz kabaretu Smile pt. Telewizor. Byliśmy również pod dużym wrażeniem umiejętności naszych kolegów Jasia, Kuby, Łukasza i Michała, którzy rywalizowali ze sobą, układając kostkę Rubika na czas. Czy wiecie, że warzywa świecą? Można się było o tym przekonać w sali 61, gdzie p. Katarzyna Jóźwiak przygotowała niesamowitą lekcję fizyki … ogórka.

Należałoby również dodać, że program artystyczny był efektem pracy zespołowej – uczniów i nauczycieli, którzy nie tylko czuwali nad jego realizacją, ale sami pojawili się na scenie w osobie pani Agnieszki Kubiak, która dała profesjonalny popis swoich muzycznych umiejętności.

Na zakończenie uroczystości podziękowano osobom i instytucjom, które pomogły szkole w realizacji projektu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. Wręczono także nagrody dla zwycięzców w akcji edukacyjnej Bezpieczna Woda.

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście oraz nauczyciele przy kawie i słodkościach dzielili się wrażeniami z obejrzanego spektaklu.

Katarzyna Jóźwiak