Radość najpiękniejszych lat

16 czerwaca 2016 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Był to już tradycyjnie Festiwal Nauki i Sztuki. Wśród licznie zgromadzonych Gości nie zbrakło Pana Burmistrza Szymona Matyska. Był także absolwent naszej szkoły, Roman Szymański, zawodnik polskiego MMA, który wywalczył pas federacji FEN w wadze lekkiej. Podczas uroczystości młodzież prezentowała dorobek całorocznej pracy gimnazjalistów okraszony suto popisami wokalnymi, recytatorskimi, tanecznymi i aktorskimi utalentowanej młodzieży. W tym roku bardzo duży wkład w przygotowanie uroczystości mieli uczniowie uczęszczający na zajęcia artystyczne oraz uczestnicy projektów szkolnych. Gimnazjaliści z wokalnych zajęć artystycznych brawurowo wykonali utwory „Dach” i „Radioactive”. Były też piękne popisy solowe Wojtka Zielińskiego, który ześpiewał piosenkę „Strażnik Raju”, oraz Karoliny Słoniny, która zmierzyła się z bardzo trudnym utworem Norah Jones „Don ?t know why”. Uczniowie z tanecznych zajęć artystycznych wystąpili w pięknym walcu, a zespół Golden Dreams zawładnął sceną, prezentując taniec współczesny. Niekwestionowanym królem tanecznych popisów był Patryk Meller, który zaprezentował się w stylu poping. Jego występ wzbudził ogromny aplauz zgromadzonej widowni. Nie zabrakło także popisów recytatorskich. Malina Czerniejewska udowodniła, że pieknie powiedziany wiersz księdza Twardowskiego może wzruszać, skłaniać do refleksji. Dominika Jóźwiak i Magdalena Kniat pokazały, jak brzmi utwór J. Tuwima „Lokomotywa” w wersji regionalnej. Publiczność miała okazję usłyszeć znakomitą próbkę gwary poznańskiej. Olga Fąka nastrojowym wierszem „Małe kina” zapraszała do kinowej kawiarenki na pokaz amatorskich filmów Eryka Sobczyńskiego. Zaproszeni goście podczas słodkiego poczęstunku mogli zapoznać się z twórczością pasjonata filmowego, który podczas nauki w gimnazjum doskonalił swe umiejętności, biorąc udział w konkursach filmowych i uczetnicząc w zajęciach artystycznych. Gimnazjaliści pokazali także próbkę swych aktorskich umiejętności. W tym roku na scenie zagościł kabaret. Martyna Kubiak i Sandra Korcz rozśmieszały do łez, wcielając się w główne role skeczu „Poczta”. Paulina Grzesiak, Kamil Jęczmionka, Adrian Sobik i Kacper Marchlewicz bawili skeczem „Dzieci”. Najbardziej jednak przypadł do gustu publiczności skecz „Zła energia - feng shui”. Bracia Michał i Łukasz Traskowscy wraz z Bartoszem Kozlowskim sprawili, że publicznością zawładnęła bardzo dobra energia. Dowodem były salwy śmiechu towarzyszące ich występowi. To dla kabaretu najlepsza recenzja. Na finał Wiktoria Ciszak przypomniała niestarzejący się utwór „Radość najpiękniejszych lat”, który pięknie podkreślił pogodę ducha młodych artystów emanującą ze szkolnej sceny.

Ewa Łozowska - Latos