Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy!

W dniu 1 czerwca 2012 r. odbył się Dzień Sportu pod hasłem ‘’Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy’’. Na początku wystąpiły dziewczyny ze szkolnego zespołu tanecznego ’’Golden Dreams’’.
Rozdawana była zdrowa żywność i materiały szkoleniowe dotyczące zdrowego odżywiania, stylu życia, zbilansowanej diety, obliczania BMI, a także aktywnego spędzania czasu wolnego i jego wpływu na zdrowie. Odbyły się konkurencje sportowe indywidualne i drużynowe.
W konkurencjach drużynowych brały udział wszystkie klasy, rywalizacja odbywała się w konkurencjach takich jak: przeciąganie liny, skoki w workach. Indywidualne konkurencje przebiegały w następujących dyscyplinach: rzucie piłką lekarską, skokach na skakance, odbiciu piłki siatkowej sposobem oburącz górnym i dolnym, rzucie piłki do kosza, rzucie woreczkiem do celu, rzuty lotkami do tarczy.
Po zakończonych konkurencjach rozdane zostały nagrody rzeczowe - zwycięzcom gratulujemy! Gratulujemy także każdej osobie biorącej udział w tegorocznym Dniu Sportu, ponieważ wszystko co robimy dla siebie jest cenne, kształtuje w nas potrzebę dbania o zdrowie własne, jak również o zdrowie innych.

Celem ogólnym projektu jest poprawa stanu zdrowia i zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży zagrożonych otyłością lub nadwagą przez zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.
Zachęcanie młodzieży do aktywnego stylu życia oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych poprzez udział dzieci w różnych zajęciach sportowych, międzyszkolnych, pozalekcyjnych. Poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, aktywności fizycznej oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej.

W ramach projektu zrealizowano:
- Dzień Dziecka i Sportu 2010, podczas którego rozdawana była zdrowa żywność, materiały dla uczniów i rodziców, odbywały się pokazy taneczne, przeprowadzony został turniej piłki siatkowej i nożnej wśród klas I, II i III,
- gazetki szkolne (piramida żywienia, wpływ aktywności fizycznej na zdrowie, zbilansowana dieta),
- tworzenie reklam propagujących sport,
- wycieczki rowerowe,
- zajęcia pozalekcyjne - zespół taneczny "Golden Dreams", który czynnie uczestniczy w propagowaniu zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

PROJEKT REALIZOWANY WSPÓLNIE Z PROJEKTEM "TRZYMAJ FORMĘ!".